Sieć sklepów Polnische Spezialitäten LUKULLUS jest efektem połączenia w 2005 roku doświadczeń, intuicji handlowej znajomości rynku i sił przez dwóch przyjaciół, którzy stworzyli wspólny biznes.

Jak to bywa, początki bywają trudne i poszukiwanie odbiorców polskich produktów na terenie Niemiec, Holandii i Belgii zabrało trochę czasu. Mimo to, dzięki determinacji i ciężkiej pracy na sukcesy nie trzeba było długo czekać. W 2007 roku zaopatrując niemieckie sklepy w rodzime produkty, otworzyli swój pierwszy, własny sklep, a mottem przewodnim do dziś jest: "Taki sklep w jakim sami chcielibyśmy robić zakupy". I ta prosta recepta na stworzenie miejsca o niepowtarzalnym klimacie, oryginalnym wystroju, gdzie w centrum uwagi jest Klient i jego potrzeby przyniosła ogromny sukces.

Rosnąca sieć sklepów szybko zdobyła uznanie mieszkańców Niemiec w takich miastach jak Hannover (Garbsen, Ronnenberg), Gelsenkirchen, Dusseldorf, Leverkusen, Oberhausen. Kolejne lata przynosiły kolejne sukcesy i coraz większy rozmach działań, stworzenie Centrum Logistycznego w Stanisławowie koło Warszawy, pierwsze umowy na zasadach franchisingu oraz kolejne sklepy w największych niemieckich miastach (m. in. Augsburg, Monachium, Moguncja, Mannheim, Regensburg, Stuttgart)

Dziś mamy 23 sklepy, w 20 miastach w Niemczech. Powierzchnia sprzedażowa wynosi od 150-500m2 a asortyment sięga 6000 pozycji. Klienci wybierają sklepy "Polnische Spezialitäten LUKULLUS", bo to sklepy w których oni czują się najważniejsi. Tutaj mogą być pewni szerokiego wyboru wysokiej jakości polskich produktów i wyjątkowo przyjaznej atmosfery podczas zakupów.

Prasa o nas

Filmy