Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Garnki hermetyczne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy przygotować na przykład zdrowy dodatek do obiadu i otrzymać mało solne ogórki. Wystarczy już kilka dni, by cieszyć się zdrowym, ekologicznym przetworem. A zimą zajadać się kiszonymi ogórkami .

Witaminy i niepowtarzalny smak uzyskane w procesie fermentacji możesz mieć w zasięgu ręki wybierając pojemność garnka dla swoich potrzeb.

Przechowywanie warzyw w garnkach hermetycznych to sprawdzona a zarazem najlepsza metoda utrzymania ich świeżego zapachu i dobrego smaku. Inaczej niż w przypadku przetworów pasteryzowanych w słoikach weka, żywność przechowywana w naczyniach ceramicznych nie traci swoich wartości odżywczych. W okresie zimowym kwaszona kapusta czy kiszone ogórki z garnka ceramicznego to niezastąpione źródła naturalnych witamin.

 

                                                           

 

Wkładając pokrywkę w wypełniony wodą kołnierz garnka, odcinamy dopływ powietrza do wnętrza naczynia. Umieszczone w nim warzywa fermentując, wytwarzają dwutlenek węgla, który z czasem wypiera całkowicie powietrze. W ten sposób w garnku tworzy się atmosfera beztlenowa.

Dojrzewające w niej przetwory nabierają niepowtarzalnego smaku.

Kamień dociskowy utrzymuje warzywa poniżej powierzchni soku, który wypełnia garnek. Uzupełnianie poziomu wody w kołnierzu (średnio raz na tydzień) zapobiega utracie szczelności zamknięcia. Dodatkowo, aby zmniejszyć parowanie wody z kołnierza, można do niego dolać nieco oleju jadalnego – w ten sposób ograniczamy częstotliwość niezbędnych jej uzupełnień.

 

Mapa sklepów

Pokaz Polnische Spezialitaten LUKULLUS na wiekszej mapie.